Новини центру психічного здоров’я

| ПРО НАС | ПРАЦІВНИКИ ЦЕНТРУ | ВАЖЛИВО ЗНАТИ КОЖНОМУ | НОВИНИ | ПРО НАС ПИШУТЬ |

СЕМІНАР ПРО АЛКОЗАЛЕЖНІСТЬ

29.11.16

Центр Психічного Здоров’я спільно з Львівським центром надання послуг учасникам бойових дій (ЛЦНПУБД) провів черговий семінар на тему “Алкозалежність” для учасників АТО, а також їх дружин і матерів. Отець-доктор Андрій Логін розповів про духовне життя крізь призму алкозалежності….

Читати далі


СЕМІНАР ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

28.05.16

26-28 травня 2016 р. фахівці Центру Психічного Здоров’я провели Семінар «Попередження психологічного вигорання соціальних працівників». Учасники семінару – фахівці із соціальної робити Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (25 осіб)…

Читати далі


СЕМІНАР ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

17.03.16

17.03.2016р. команда Центру Психічного Здоров’я провела навчальний семінар «Профілактика алко- і наркозалежності» («Зможемо, бо вміємо») для фахівців із соціальної роботи Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді…

Читати далі


СЕМІНАР ДЛЯ СВЯЩЕНИКІВ

25.02.16

Центр психічного здоров’я долучився до проведення семінару про пост-травматичний стесовий розлад для священиків Львівської архиєпархії.

З благословення владики Богдана (Манишина), Єпископа-помічника Стрийського, 24 лютого 2016 року Координаційна рада з питань душпастирства в кризових ситуаціях УГКЦ провела семінар для священнослужителів Львівської архиєпархії УГКЦ…

Читати далі


 

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА КОЛЕГ НА СХОДІ

23.02.16

23 лютого 2016 року в м. Лисичанськ, що на Луганщині, відбулася науково-практична конференція «Психологічні та духовні ресурси особистості задля побудови міжособистісної та соціальної позитивної взаємодії». Організатор заходу – Комісія у справах освіти та виховання УГКЦ.

Читати далі


 

РОБОЧА ЗУСТРІЧ З МАЙБУТНІМИ ПАРТНЕРАМИ

15.02.16

Відбулася робоча зустріч фахівців Центру Психічного Здоров’я із д.-р. Маріною Морроу (професор та психолог факультету медичних наук Університету Симо-на Фрейзера, Ванкувер, Канада) та д.-р. Оленою Ганьківською (засновник і директор Інституту міжгалузевих досліджень та політики Університету Симона Фрейзера, Ванкувер, Канада; запрошений професор у Лондонській школі гігієни та тропічної медицини, Великобританія; співкоординатор робочої групи зі створення Львівської школи громадського здоров’я УКУ).

Читати далі


 

“ДЕПРЕСІЯ. ПОСТТРАВМАТИЧНИЙ СТРЕСОВИЙ РОЗЛАД…”

26.01.16

«Депресія. Посттравматичний стресовий розлад. Переживання втрати. Допомога та супровід у кризі», – тема семінару для священиків Луцького екзархату.

26 січня 2016 року Координаційна рада з питань душпастирства у кризових ситуаціях Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви провела семінар для священиків Луцького екзархату на тему «Депресія. Посттравматичний стресовий розлад. Переживання втрати. Допомога та супровід у кризі».

Читати далі


 

ГРУПИ  ВЗАЄМОДОПОМОГИ

22.12.15

У вівторок, 22.12.15., вже вкотре за цей рік відбулася зустріч учасників Групи взаємодопомоги Галицького відділу ЛМЦСССДМ. Ця зустріч особлива, адже це останнє коло ділення цього року. І, як зазвичай, в кінці року ми підсумовуємо пройдене. Безумовно, для Центру Психічного Здоров’я та Шпиталю ім. А.Шептицького Групи взаємодопомоги – це велика перемога першого року праці Центру.

1918485_1130166893682632_5182938661368143862_n

Було багато відвертості, підтримки, позитивних відгуків, подяки та святкування. Приємно було чути, що кожен учасник отримав для себе позитивний досвід з ділення у Групі. Важко було собі уявити, скільки ми могли б втратити, якби люди, які стоять поряд, не зібралися б разом. Святкування добігало кінця і ми, дивлячись на знайомі обличчя, собі думали: як це важливо – триматися в команді, як добре, що є Група – місце, де всі ми разом творимо щось більше, ніж просто суму кожного окремо.


 

СВЯТО МИКОЛАЯ У ПАЛІАТИВНОМУ ВІДДІЛЕННІ

19.12.15

18-19 грудня, наслідуючи традицію добрих діянь святого Миколая, пацієнтів паліативного відділення відвідало багато гостей.

Учні ССЗШ №5 ім. Кокорудзів привітали відділення святковою сценкою та пригостили солодкими частунками. Деяких пацієнтів до сліз розчулили дитячі пустощі та щирі побажання.

IMG_2511

Акустичний гурт «Три кроки в ніч» подарував відділенню свою чудову «Ковдроньку»,що огорнула теплом і затишком усіх слухачів концерту.

А парафія храму святих Кирила і Мефодія привітала пацієнтів колядками та пряниками, спеченими за рецептами християнської любові та милосердя.

Команда Центру Психічного Здоров’я дякує усім Вам за допомогу в опіці над відділенням паліативного лікування.


“ЦЕНТР ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я” РОЗШИРЮЄ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ

7.12.15

Від недавнього часу “Центр Психічного Здоров’я” розширив свою діяльність, включивши новий напрямок роботи – співпрацю з паліативним відділенням Шпиталю ім. Андрея Шептицького. Відтепер надавати психологічну допомогу, проводити тренінги та здійснювати такий необхідний психологічний супровід працівників, пацієнтів та їхніх родичів буде соціальний працівник та психолог нашого Центру.  Праця психолога у відділенні паліативного лікування  – це ще один простір для розвитку підтримки потребуючих та відповіді на їхні потреби.


 

СЕМІНАРИ ДЛЯ СВЯЩЕННИКІВ

 2.09 – 24.09.15

У реколекційно-відпочинковому центрі Львівської археєпархії УГКЦ в смт. Брюховичі відбувся цикл семінарів по роботі із травмою. Було проведено 4 семінари, участь у яких взяло 234 священики Сокальсько-Жовківської єпархії.

Picture1

Психотерапевт “Центру Психічного Здоров’я” Володимир Станчишин розповідав священикам про особливості виявлення окремих психологічних розладів та способи реагування на них. Особливу увагу він звернув на депресію, посттравматичний стресовий розлад, страхи, переживання втрати.

Передумовою проведення семінарів були запити священнослужителів щодо особливостей спілкування з військовими, що повернулися із зони проведення бойових дій, та їх родинами. Священики отримали відповіді на найпоширеніші питання та отримали базову інформацію про психологічні механізми переживання стресу та втрати.

А також було проговорено перспективу проведення подібних семінарів на парафіях Сокальсько-Жовківської єпархії для кращого розуміння суспільством проблем, в тому числі пов’язаних з військовими діями, з вирішенням яких може допомогти фаховий психолог.


 

СЕМІНАР ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЛМЦСССДМ

9.07.15

У Центрі психічного здоров’я було проведено навчально-методичний семінар для соціальних працівників Центру соціальних служб міста про особливості роботи з особами, що пережили втрату.

Було розглянуто основні психологічні особливості переживання людей, що втратили когось із рідних,  а також специфіку роботи з клієнтами вказаної категорії. Соціальні працівники спільно із психологом пропрацювали ключові моменти взаємодії із клієнтом у складному стані, вправлялися у методах  стабілізації клієнта та мотивування його до співпраці.

Велику увагу було приділено питанню ресурсності: рефлексії, саморегуляції, відновленню,  самого фахівця як вагомої передумови успішної роботи з клієнтом.


ГРУПИ ВЗАЄМОДОПОМОГИ

25.06.15

У Центрі психічного здоров’я при шпиталі ім. Митрополита Андрея Шептицького за підтримки Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться групи взаємодопомоги для військових та членів їх сімей.

Зустрічі відбуваються щотижня у приміщені шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького. Учасники груп мають можливість не лише отримати психологічну допомогу фахівців Центру психічного здоров’я, але й самостійно надавати емоційну та соціальну підтримку один одному, отримувати додаткові інформаційні ресурси та духовний супровід.

«Бути серед людей, з якими єднає горе, як виявилось, може бути помічним і надихаючим, – поділилася думками одна з учасниць. – Тоді розумієш, що ти не самотній, що є люди, які здатні тебе зрозуміти, а також бачиш інші варіанти, як можна впоратися зі своїми переживаннями».


СПІЛЬНА ПРАЦЯ ДЛЯ ДОБРА ЛЮДЕЙ

27.05.15

27. 05. 2015 року укладено Договір «про співпрацю та проведення груп взаємопідтримки» між Благодійним фондом Шпиталем імені Митрополита Андрея Шептицького, в особі о. д-р. А. Логіна – адміністратора з однієї сторони, та Львівським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради органом місцевого самоврядування, який представляє спільні інтереси територіальної громади міста, у рамках повноважень визначених Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», в особі виконуючого обов’язки директора Львівського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Оксани Андріївни Рубай, з другої сторони.

Читати далі


ВІДЗНАКА ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ШПИТАЛЮ

24.05.15

24 травня 2015 року відбувся подячний благодійний форум для волонтерів та добродіїв, які допомагають постраждалим під час акцій протесту на Майдані в Києві, а також військовим та потерпілим в зоні АТО. Форум розпочався з подячного молебня до Пресвятої Богородиці о 16.00 год. в Архикатедральному соборі Св. Юрія, а продовження заходу – у Митрополичих садах Святоюрської гори…

Читати далі


СЕМІНАР ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЛМЦСССДМ

8.05.15

В п’ятницю 8.05.15 відбувся навчальний семінар для працівників Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час семінару учасники знайомились з особливостями світу дітей, їх базовими потребами та пробували на практиці застосувати навички налагодження контакту з дітьми та способи виявлення психологічних труднощів.

Читати далі


 СЕМІНАР ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЛМЦСССДМ

28.04.15

Фахівцями Центру психічного здоров’я було проведено семінар для соціальних працівників Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Семінар стосувався усвідомлення проблематики роботи з військовими, що повертаються із зони АТО. Зокрема були розглянути такі питання як депресія і посттравматичний стресовий розлад у хлопців, що повертаються із війни. Важливою темою також було пережиття втрати, що стосується праці з військовими, їх сім’ями, всіма людьми, що змушені були залишити свої домівки на окупованих територіях.

Читати далі


СЕМІНАР ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ МЕРЕЖІ АПТЕК DS

23.03.15

23 квітня 2015 р. у рамках співпраці БУ «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького» та мережі аптек «DS» фахівці Центру психічного здоров’я провели навчальний семінар для працівників аптек міста.

Для кращого розуміння особливостей поведінки людей, що були на війні і повернулися у «мирне» життя,  було розглянуто теми посттравматичного стресового розладу, депресії та пережиття втрати.

Читати далі


СЕМІНАР У ЗАРВАНИЦІ

20.02.15

Працівники Центру психічного здоров’я, який діє при Шпиталі митрополита ім. Андрея Шептицького, 18-20 лютого взяли участь у проведенні семінару для священників Донецького, Харківського, Одеського екзархатів УГКЦ.

Читати далі